[Přeskočit k obsahu]

Truhlárna Kokořín

Čaj

Egyptská zahrada 55,-Kč

Hlavní ingrediencí tohoto čaje je pravý zelený čaj Sencha, pro který se používají mladé lístky z prvního sběru, které jsou svinuty do tenkých tmavě zelených jehliček. Sencha se pěstuje na nezakrytých polích a upravuje napařováním, čímž se zabraňuje fermentaci. Dále je čaj doplněn o kousky datlí, pomerančové kůry, aroma, kousky karamelu a květy pivoňky.             

 

White Monkey „Bílá opice“ 65,-Kč

Vysoce jakostní zelený čaj, někdy mylně pokládaný za čaj bílý. Pochází z provincie Fujian v jihozápádní části Čínské lidové republiky. Zkroucené lístky šedozelené barvy jsou bohatě ochmýřené, vůně čaje je sytá s lehkými květinovými tóny a jemnou, lehce nasládlou chutí. White Monkey je lehce povzbuzující čajík vhodný na celodenní popíjení. Navozuje veselou náladu.

 

China Jasmin 65,-Kč

Výborný zelený čaj mistrně ochucený jasmínovými květy. Tento čaj je králem mezi aromatizovanými čaji a vzniká promícháním jasmínových okvětních listků s čínským zeleným čajem nejvyšší kvality. Zpracování probíhá v noci, protože jen tehdy jsou sladce vonící jasmínové květy otevřené. Květy se sbírají zrána, kdy jsou nejčerstvější, a do večera se pak skladují na chladném místě.

Jasmín má jak zklidňující, tak rozehřívající účinky.  

 

Lung Ching „Dračí studna“ 60,-Kč

Jeden z nejslavnějších zelených čajů vůbec. Pěstuje se v nádherné krajině v provincii Če-tiang, nedaleko proslulého Západního jezera, v okolí vesnice pojmenované Dračí studna. Vyznačuje se zvláštním tvarováním listů do plochých, jeden až dva centimetry dlouhých a hladkých šupinek světlé až tmavě zelené barvy. Čajový nálev má jemnou vůní, žlutou barvou s lehce nasládlým chuťovým pozadím.

Tento čaj má značné povzbudivé účinky.                      

 

Babiččina zahrádka 50,-Kč

Vynikající ovocný aromatizovaný čaj. Jedná se o směs sušeného ovoce a vybraných bylin, které v kombinaci nabízejí úžasný zážitek. Je produkován na čistě přírodním základu a lze jej pít bez omezení. Ideálně hasí žízeň a příjemně osvěží. Navíc obsahuje vitamín C, který působí preventivně proti chřipce a nachlazení. Obsahuje ibišek, černý bez, rozinky, jablko, ostružinu, černou jeřabinu, červenou řepu, jahodu, list ostružiníku, červený rybíz a aroma.     

 

Golden Nepal 60,-Kč

Vysokohorský černý čaj ze střechy světa, který má zlatavou barvu a obsahuje velké množství zlatých tipsů (pupenů). Nálev má příjemnou chuť a nezaměnitelný, „drsný“ horský charakter. Pokud luhujeme čaj 2-3 minuty, do nálevu se uvolní kofein, který rovnoměrně povzbuzuje činnost mozku, nezatěžuje srdce a krevní oběh.  Jeho účinek je dlouhodobější. Pokud čaj luhujeme 5 minut, uvolní se zároveň třísloviny, které povzbuzující účinek kofeinu tlumí, podporují činnost trávících orgánů, zklidňují žaludek a střeva, blahodárně působí na činnost cév. Délka luhování neovlivňuje sílu čaje, sílu ovlivňuje množství vody a čajových lístků.       

 

Vzpomínky na Afriku 60,-Kč

Pravý černý aromatizovaný čaj Ceylon obohacený o kávová zrna, kakaové slupky, modré květy sléze a květy slunečnice. Čaj je sbírán třikrát ročně sběračkami, které jsou sto nasbírat přibližně 12kg čerstvých lístků denně. 80% sbíraných lístků je mladých, 20% jsou starší tmavší lístky, které čaji dodávají říznější chuť. Odstraňuje únavu a blahodárně působí na zažívání.         

                  

Assam Manjushree 55,-Kč

Kvalitní černý čaj Assam z čajové zahrady Manjushree ležící na okraji oblasti Nagaland. Pravidelné, drobnější černé lístky vytvářejí mahagonový nálev nasládlé vůně a plné, příjemně natrpklé chuti. Má velmi dobrý povzbudivý účinek.          

CZ  EN  DE 

KOMPLETNÍ SVATEBNÍ SERVIS

JÍZDY NA KONÍCH

SOKOLNÍK

         facebook google+ rss
Restaurace & galerie Truhlárna
Kokořín 171
truhlarna@kokorin.info 
truhlarna

zdravě
národní specialita

 

 

 

 

 

Odběr novinek e-mailem:

© 2011–2015 kokorin.info